2026.06.23. Kedden 18 óra 14 perckor kaptuk a riasztást, miszerint Pilisvörösváron, a 10-es útról nézve Piliscsaba irányába füstöt látnak, nem tudják mi és pontosan hol éghet.
A pilisvörösvári önkéntes kollégáink, valamint tűzoltóink is útnak indultak, hogy mielőbb felderítsék az esetet. A riasztásban szereplő tágan értelmezhető területet több irányból kezdték az egységek megközelíteni, átvizsgálni. Viszonylag hosszas keresgélés, valamint a megközelíthetőségi nehézségek és a terület cserjés, erdős sávokkal határoltsága miatt a fokozatot II-es kiemeltre emeltük, ennek megfelelően riasztott még tűzoltóautókat a műveletirányítás a fővárosból. A tűz oltását sikerült a két önkéntes autóról összesen 3 sugárral megkezdeni, a segítség pedig úton volt a III., a II., a IV., valamint a XIX. kerületekből. Az erdősáv szélén sikerült megfogni a tűz tovább terjedését, ezt követően már csak további vízmennyiségre volt szükség a teljes oltáshoz. A fokozatot a helyszínre érkező III. kerületi hivatásos egység tűzoltásvezetője visszaminősítette I-esre, így a helyszínen a két önkéntes egységen kívül a III. kerület 1-es és 2-es fecskendője maradtak, utóbbiak vizet hordtak és adták át azt az önkéntes járművekbe. A vonulást a II/1-es, a Rózsadomb ÖTE/Vízszállító, a Pest/KMSZ, valamint a XIX/Vízszállító beszüntette. Jelzett helyen kb. 5-6000 négyzetméteren égett aljnövényzet, amit sikerült a helyszínen dolgozó egységeknek időben körülhatárolni, lefeketíteni. A tűz végleges oltásához közel 20.000 liter oltóvizet használtunk fel, melyet a Nyár utca, Dugonics utca kereszteződéséből kellett a helyszínre szállítani, ott volt a legközelebb vízvételi lehetőség. Személyi sérülés nem történt! A tűzoltást követően visszaszerelés és tartályfeltöltés után a rajok bevonultak állomáshelyükre.
Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület













