2022. december 8. csütörtök, Mária, Marion

Látogatóink száma: 2403172 (1)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

Polgárőrség 30

2022.10.21-25. Hivatalos bejegyzésének 30 éves évfordulóját ünnepelte idén polgárőrségünk, ennek méltó megünneplésére készült egyesületünk hónapok óta!

A marktleugasti testvértűzoltóság küldöttsége is megtisztelte e jeles évfordulónkat! Péntektől egészen kedd reggelig sok feladatunk, programunk, eseménydús nappalok és éjszakáink voltak, így egy mozgalmas, sokszínű hosszú hétvégével ünnepeltük 30 éves munkánkat Pilisszentiván Közbiztonságáért! Pénteken részt vettünk a település 1956-os ünnepségén és koszorúzásán. Az egyesület emlékkoszorúját az egyesület megjelent tagjai mellett a marktleugasti tűzoltó Kollégákkal közösen helyeztük el. Este vacsora, jó beszélgetések vártak ránk. Szombaton délelőtt szertárunkat látogatták meg német Kollégáink, akik közül többen még soha nem jártak Magyarországon. A program a Helytörténeti Egyesület segítségével a Bányászházban és a nemrég átadott „bányában” folytatódott. Az ebédet követően kis pihenés és már kezdetét is vette a Polgárőrség 30 - jubileumi ünnepség és bál az aulában. A rendezvényt Bodnár Ferenc, a Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület elnöke nyitotta meg. Köszöntötte Poppréné Révay Gyöngyi polgármester asszonyt, Juhász Károly tűzoltó alezredes Urat, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tűzoltósági főfelügyelőjét, Tolnai Ildikó Rendőr alezredest a Pilisvörösvári Rendőrőrs parancsnokát, Dr. Hegedűs Györgyöt az Országos Polgárőr Szövetség jelölő és számláló bizottságának elnökét, Martin Döringet, Marktleugast II. polgármesterét és a testvértelepülés önkormányzatának küldöttségét, Hans Köglert a Marktleugast-i Tűzoltó Egyesület parancsnokát és a tűzoltó egyesület megjelent tagjait. A közel 170 fő egy rövid összefoglalót hallhatott a mögöttünk álló 30 esztendőről, de most nem a fejlődés főbb pontjairól, a megélt nehézségekről és sikerekről. Fontos adatokat mondott elnökünk, a statisztikai adatszolgáltatásokat összesítve kiderül, hogy 1992 óta 197.730 órát töltöttünk szolgálatokban, amit ha egy normál órabérrel számolva felszorzunk, akkor 395.460.000 forintnyi önkéntes munkát tettünk le 30 esztendő alatt az asztalra. Ez csupán csak pénz, Mi tudjuk, hogy ennél sokkal többet jelentenek tagjaink önkéntes vállalásai, hiszen a szabadidő, a családtól, a másodállástól elvett idő ennél sokkal többet jelent, sokkal többet ér, ezt pedig egyesületünk mindenkori elnöksége köszöni szépen tagjainak!  Elnök Úr beszédét azzal zárta, nagyon büszke arra, hogy tagjaink a legdrágábbat, a soha nem pótolható idejüket áldozzák a pilisszentiváni emberek közbiztonságáért!  Ezt követően többen is beszédet mondtak, valamint ajándékokat adtak át az egyesületünknek. Öröm volt hallani az elismerő, dicsérő szavakat a helyi egyesületek képviselőitől, a korábbi elnököktől, a jelenlegi helyi és szakmai vezetőktől, köszönjük! Egyesületünk tagjai és minden megjelent vendégünk egy összeállított emlékcsomagot vehetett át, majd a németországi delegáció vehette át a Magyar Tűzoltó Szövetségtől kapott Szent Flórián emlékérmeket, a külföldi kapcsolatok példaértékű ápolásáért. Egyesületünk emlékérmet adományozott egyesületünkért végzett önzetlen, önkéntes munkája elismeréséül Araszhagyi Lajos, Balázs László, Bodnár Ferenc, Bodnár Miklós, Csenki István, Dukát Iván, Horn Attila, Horn György, Huber András, Husztics Nóra, Skripek Márton, Szulimán István, ifj. Szulimán István, Vereczkei Ákos és Vereczkeiné Puskás Erika tagjainknak. Többen hosszantartó, többen pedig kimagaslóan aktív munkájukért kaptak egyesületi elismerést. Szeretnénk külön említeni, kiemelni Csenki István polgárőr Kollégánkat, aki mára az egyetlen aktív alapító tagja egyesületünknek. Köszönjük 30 éve tartó önkéntes munkáját, kitartását! Az ünnepséget követőn vacsora várt vendégeinkre, majd bál hajnalig. Vasárnap délelőtt látogatást tettünk a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság II. kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokságán, ahol megtekintettük a készenléti szereket, a híradó helységet és egy rövid bemutatót láthattunk az ország egyetlen kutyás szolgálatának munkájáról. Köszönjük, hogy fogadtak Minket hivatásos Kollégáink! Ebédet követően kisvasúttal mentünk fel a János hegyre, az Erzsébet kilátóról megtekintettük a várost, majd a Libegővel jöttünk le a hegyről. Ezt követően útba ejtve a Citadellát, a Budai Várat és Budai Rakpartot tekintettük meg a fővárost. Sötétedést követően a Slötyi parton álló Polgárőrség fájánál helyeztünk el közel 50 mécsest azon önkéntes Kollégáink emlékére, akik ezt a 30 éves évfordulót már nem élhették meg, nem ünnepelhették meg Velünk közösen. Vasárnap este is vacsorával és jó hangulató beszélgetésekkel zártuk a napot. Hétfőn a Csodák Palotájába látogattunk el, itt mindent is kipróbáltunk vendégeinkkel, valamint egy külön tűzzel kapcsolatos bemutató várt ránk. A délelőttöt sok sok élményt szerezve töltöttük barátainkkal, köszönjük a lehetőséget a CSOPA vezetőségének és Tóth Bence Kollégánknak! Az ebédet követően Szentendrére látogattuk, ahol egy kicsit lazább programon tekintettük meg a Dunakorzót és a hangulatos sétálóutcákat. Este vacsorával zártuk ezt a tartalmas 4 napot. Kedden reggel vendégeink hazaindultak és estére szerencsésen haza is értek Marktleugastba. Köszönjük, hogy eljöttetek, hogy részt vettetek Velünk, ezen a kerek ünnepen! Reméljük, hogy hamarosan újabb ünnepen találkozhatunk! Köszönjük szépen a Pilis Food & Drinks 4 napos színvonalas kiszolgálását, a finom ételeket és italokat, köszönjük szépen mindenkinek, aki támogatta rendezvényünket, egyesületünket, aki eljött, és Velünk ünnepelt! Büszkék vagyunk a mögöttünk álló 30 esztendőre és rengeteg tervvel állunk az előttünk álló évekhez!

A múltunkra büszkék vagyunk, a jelenünket éljük és a jövőnket alakítjuk!

A képekért köszönet Tóth Piroskának, Skripek Mártonnak és Markos Ferencnek!

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

Nyomtatás E-mail

Visit betroll.co.uk the best bookies

Felhőkép

Felhőkép

UV térkép

UV térkép

Széltérkép

Széltérkép

Hőtérkép

Hőtérkép