2022. december 8. csütörtök, Mária, Marion

Látogatóink száma: 2403172 (1)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

Vezeték lángolt a villanyoszlopon

Vasárnap délután 16 óra 02 perckor kaptuk a lakossági bejelentést, miszerint Pilisszentivánon a Szabadság utca 171-es szám környékén villanyvezeték ég.

Tűzoltóink a jelzést azonnal továbbították a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság híradó-ügyeletesének és kiértesítettük tűzoltó tagságunkat is. Egyesületünk tagjai további információkkal nem rendelkeztek a káresetről, így nem tudtuk, hogy épületen belüli, vagy kívüli a káreset, valamint azt sem, milyen áramerősségű kábeltűzhöz vonulunk. 7 tűzoltónk gépjárműfecskendőnkkel pár perc alatt kezdte meg a vonulást a helyszínre, ami a Szabadság utca 177-es ház előtt volt. Jelzett helyen a jelzővel a kapcsolatot felvettük, elmondása szerint az oszlop tetején a vezeték lángolt, füstölt. Rajunk kiérkezéséig a lángolás és a füstölés megszűnt. Tűzoltóink a területet az autós és a gyalogos forgalom elől elzárták, és kérték a hírközpont ügyeletesét, hogy az ELMŰ szakembereit értesítsék az esetről. Visszajelzésünkre a fővárosból vonuló II. kerület 1-es fecskendője a vonulást beszüntette, bevonult állomáshelyére. A hivatásos egység szerparancsnoka szerint a káresetnél tett intézkedések elegendőek az ELMŰ kiérkezéséig, Egyesületünk pedig önállóan beavatkozó önkéntes tűzoltó egyesületként alkalmas a feladat önálló megoldására. Az ELMŰ szakembereinek helyszínre érkezését követően a helyszínt és az addig beszerzett információkat részükre átadtuk, a vezetékszakasz kiszakaszolását, átvizsgálását és javítását megkezdték. A vezetéktűz keletkezésének okát az elektromos művek szakemberei vizsgálják. Rajunk visszaszerelést követően 16 óra 43 perckor bevonult állomáshelyére.

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

Nyomtatás E-mail

Visit betroll.co.uk the best bookies

Felhőkép

Felhőkép

UV térkép

UV térkép

Széltérkép

Széltérkép

Hőtérkép

Hőtérkép