2023. január 31. kedd, Marcella

Látogatóink száma: 2403222 (0)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

Németországban jártunk

Egyesületünk kis csoportja villámlátogatást tett németországi testvérközségünkben Marktleugastban, valamint ellátogattunk Tettau-ba.

Szombaton hajnalban indult útnak parányi csapatunk, hogy reggelre Marktleugastba érjünk, ahol Franz Gareis Barátunkkal közösen azonnal tovább is indultunk Tettauba, ahol most első ízben látogattuk meg tűzoltó Kollégáinkat, akik parancsnokával a 25 éves partnerkapcsolati rendezvénysorozat alkalmával ismerkedtünk meg Pilisszentivánon. Egyesületünk képviselői megtekinthették a tettaui önkéntes tűzoltóság szertárát, felszereltségét, valamint szemügyre vehettük azt a vízszállító gépjárművet, melyet célul tűztünk ki Magunk elé, hogy javítások, vizsgák és térítéses munkák vállalásakor ne maradjon védelem nélkül községünk. Több lehetőség közül a nagy víztartályos gépjármű tűnik a legjobb választásnak, sok minden szól mellette. Nem elég, hogy teljes értékű tűzoltásra alkalmas felszereltséggel bír, de nagy víztartálya miatt alkalmas segíteni tűzoltóautónk nagy kiterjedésű tüzeknél történő beavatkozásait is. Egyesületünk nem érkezett üres kézzel, egyesületi logóval, az 1931-ben gyártott tűzoltó szekerével és jelenlegi gépjárműparkunkkal díszített korsóval ajándékozta meg a tettaui tűzoltó kollégákat, valamint „tűzoltó pálinkát” és kisebb ajándékokat adtunk át Barátainknak. A látogatást követően visszatérve Marktleugastba, megtekintettük partnertűzoltóságunk állományának vizsgáját, melyen sikeresen szerepeltek Kollégáink. A Vizsgát követően a vacsora előtt a vizsgaeredményeket közölték a vizsgabiztosok, majd egy rövid köszöntővel és gratulációval, a már fent említett ajándékok átadásával Mi is részesei lehettünk a koraesti programnak. Részletesebben szó esett a Pilisszentivánon már megemlítésre kerülő ifjúsági szaktáborunkon való marktleugasti részvételről a 2014-es évben, így táborunk tapasztalatait, az évek során felvonultatott programokat ismertettük Kollégáinknak. Vasárnap reggel Norbert Volk polgármester Úr és Franz Gares Kollégánk, Barátunk kívánt jó utat Nekünk hazafelé, mindketten örültek látogatásunknak. Egyesületünk képviselői és marktleugasti Barátaink is várják már következő találkozásunkat, melyre előreláthatólag októberben kerül majd sor. Delegációnk rendben hazaért, a szerzett információk és tapasztalatok ismeretében hamarosan megbeszélések, tárgyalások, vezetőségi döntések követik majd, és mindenképp a partnerkapcsolat erősítése és a töretlen fejlődés lehet a cél, mely Pilisszentiván előnyére válhat.

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

Nyomtatás E-mail

Visit betroll.co.uk the best bookies

Felhőkép

Felhőkép

UV térkép

UV térkép

Széltérkép

Széltérkép

Hőtérkép

Hőtérkép