2023. March 23. Thursday, Emőke

Látogatóink száma: 2403270 (1)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

  • Home

Telefonon próbáltak pénzt kicsalni

Egyesületünket ma egy Rét utcai lakó hívta telefonon, hogy segítséget kérjen, tájékoztasson Minket, hogy is próbáltak meg Tőle pénzt kicsalni.

A nagymamának csörgött a telefonja. A vonal másik végén az állítólagos unoka beszélt, aki elmondta, hogy fogva tartják és azonnal kellene Neki 600.000 Ft, amiért az egyik Barátját küldi. Felhívta a nagyi figyelmét, hogy ha nem fizet, kicsinálják. A telefonáló még egyszer próbálkozott, de a nagyi résen volt és megkérdezte a nevét, mármint az unokájáét. A telefonkönyvben szereplő keresztnevet mondta, de ez nem stimmelt az unoka nevével, majd egy kis magyarázkodás következet. A nagymama nem volt rest, a telefonbeszélgetés végén azonnal unokáját hívta, aki sem fogva tartva nem volt, sem pedig fenyegetve. A nagymama jól döntött, nem dőlt be az ismeretlen telefonálónak, aki pénzt akart kicsalni a nagyitól. Elnökünk, aki a helyszínen hallgatta meg a községünk lakójának esetét, megköszönte, hogy tájékoztatott Minket az esetről, konzultált körzeti megbízott rendőrünkkel és a lehetőségekről tájékoztatta a nagyit. Rendőrünk tudomása szerint ez nem az első eset községünkben. Úgy gondoljuk, hogy ezt Mi most közzé teszünk, hogy Mindenki okuljon belőle és senki ne dőljön be az ilyen, vagy ehhez hasonló telefonálóknak, győződjön meg róla, hogy rokona elérhető-e? Idegennek, még ha Ő jó Barátnak is mondja Magát, ne adjon át pénzt semmiképp! Kérjen segítséget a rendőrségtől és tőlünk! Segítségünkre biztosan számíthat, hiszen egyik jelmondatunk: Segítünk és Védekezünk!

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

Print Email

Visit betroll.co.uk the best bookies